Rodzaje belek

Rodzaje belek bagażnika bazowego – które wybrać?


Jeżeli wybieramy się w dalszą podróż samochodem, warto zainteresować się kupnem bagażnika dachowego. Zapewni on wygodniejszą podróż nam i naszym pasażerom oraz pozwoli bezpiecznie przewieźć niektóre sprzęty, które inaczej nie zmieściłyby się w naszym samochodzie. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno bagażnika, ważne jest, aby zorientować się, jaki rodzaj belek bagażnika bazowego odpowiada nam najbardziej.


Na rynku powszechne są belki stalowe i aluminiowe dostępne w różnych kolorach i modelach, na które jednak najlepiej się zdecydować?


Belki aluminiowe zazwyczaj cieszą się większym powodzeniem ze względu na swoją aerodynamiczną budowę. Odpowiedni profil aluminiowych belek zmniejsza opory powietrza w czasie szybkiej jazdy, dzięki czemu pozwala na ograniczenie zużycia paliwa. Mimo że nie są to wielkie różnice, to przy regularnym korzystaniu z bagażnika dachowego, aluminiowe belki mogą okazać się bardziej opłacalne.


Co więcej aerodynamiczność aluminiowych belek powoduje mniejszy hałas podczas jazdy, ponieważ pod nieco innym kątem przecinają pęd powietrza. Należy pamiętać, że każdy rodzaj belek będzie generować dodatkowy hałas, ale kwadratowy kształt stalowych belek przyczynia się do głośniejszej, a co za tym idzie, mniej komfortowej jazdy.


Aluminiowe belki uważane są także za wygodniejsze w przypadku montażu, ponieważ posiadają kanał montażowy T. Jest to szczelina wzdłuż górnej krawędzi belki, w którą można wsunąć część akcesoriów, dzięki czemu są łatwiejsze w obsłudze i nie wymagają zaciskania jak w przypadku stalowej wersji belek. W ten sposób nie tylko uchronimy przewożony sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami, ale będziemy mieli możliwość jednoczesnego transportu większej ilości bagażu.


Stalowe belki przegrywają z aluminiowymi również pod względem wyglądu. Aerodynamiczny kształt i metaliczne wykończenie belek aluminiowych jest przyjemne dla oka, a rodzaj tworzywa, z których są wykonane nie podlega korozji, dlatego można się nimi cieszyć bez względu na porę roku.


Oczywiście obydwa rodzaje belek mają swoich zwolenników i przeciwników, jednakże pod wieloma względami lżejsze, aluminiowe belki wydają się rozsądniejszym rozwiązaniem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, spośród której możesz wybrać takie belki, które sprostają Twoim oczekiwaniom.

Previous

Jak zamontować bagażnik dachowy?

Leave review
O tym, że bagażniki dachowe się przydają, wie każd...
Read More
Next

Jak zamontować bagażnik dachowy?

Leave review
O tym, że bagażniki dachowe się przydają, wie każd...
Read More

Ul.Rydygiera 35/1a
50-248 Wrocław
Tel. +48 739 639 390
alvaco.eu@gmail.com
www.alvaco.eu