Jak zamontować bagażnik dachowy?

Jak zamontować bagażnik dachowy?


O tym, że bagażniki dachowe się przydają, wie każdy, kto próbował wybrać się w podróż samochodem z pełnym kompletem pasażerów. Bagaże poupychane w bagażniku po sam sufit, torby powciskane pod siedzenia i między stopami – to nie tylko koszmar każdego pasażera, ale i potencjalne zagrożenie na drodze. Ograniczona widoczność może wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy, nie mówiąc już o sytuacji, w której część bagażu przeturla się pod pedał sprzęgła czy hamulca.


O wiele wygodniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup bagażnika dachowego, w którym bez problemu można zmieścić nadmiar bagażu. Zanim jednak zapakujemy torby do bagażnika, trzeba go jeszcze jakoś przymocować do dachu pojazdu. Jak się do tego zabrać?


Jeżeli samochód wyposażony jest w relingi – profile biegnące wzdłuż dachu w samochodach kombi lub SUV – jest to wyjątkowo proste. Wystarczy założyć belki bagażnika na relingi, postępując według instrukcji, po czym nałożyć na nie box i odpowiednio go przymocować. Co jednak, jeżeli pojazd nie posiada relingów?


Jest to dość powszechny problem, ale istnieje proste rozwiązanie. Stworzono bagażniki, których odpowiednio dobrane belki mogą zostać przymocowane bezpośrednio do krawędzi dachu samochodu. Należy jednak pamiętać, aby rodzaj bagażnika był dobrany do marki i modelu pojazdu, ponieważ w innym przypadku może uszkodzić karoserię, a nawet spowodować zagrożenie na drodze.


Jeżeli chcesz dobrać idealny bagażnik dachowy do swojego samochodu, skontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy bezpieczne i wygodne rozwiązanie dopasowane specjalnie do twoich potrzeb!

Previous

Rodzaje belek

Leave review
Na rynku powszechne są belki stalowe i aluminiowe ...
Read More
Next

Rodzaje belek

Leave review
Na rynku powszechne są belki stalowe i aluminiowe ...
Read More

Ul.Rydygiera 35/1a
50-248 Wrocław
Tel. +48 739 639 390
alvaco.eu@gmail.com
www.alvaco.eu